Příběh nejoblíbenějších českých koloběžek Kostka

Od první koloběžky pro syna k Vánocům až k celosvětové distribuci

Společnost Kostka, proslulá svými koloběžkami do města i do terénu, má za sebou už poměrně dlouhou historii. Od výroby prvních rámů jízdních kol v téměř „garážových“ podmínkách v roce 1992, přes výrobu první koloběžky samotným "otcem" koloběžek panem Markem Kostkou se dostala až k současné podobě, kdy nabízí koloběžky všech typů i variant pro hobbíky i aktivní sportovce.

Nejkvalitnější české koloběžky Kostka

Začátky s rámy jízdních kol

Historie společnosti Kostka sahá až do roku 1992, kdy ve stísněnějších podmínkách nejprve začínala v oboru kovovýroby a zámečnického průmyslu. O něco později už tehdejší zaměstnanci vyráběli pro první tuzemské zákazníky rámy jídních kol, která se lakovala práškovým komaxitem. "Pamětníci" si ještě možná vybaví, že se v té době společnost přesunula do prostor bývalého závodu ČEMOLEN  v Potůčníku.

Koloběžky pro děti i dospělé

První koloběžka

Koloběžky nastoupily až o pár let později. Psal se rok 1998 a nynější „otec“ koloběžek Kostka – pan Marek Kostka sháněl právě koloběžku pro syna k Vánocům. Žádná z tehdejší nabídky však nevyhovovala jeho představám, proto si pár koloběžek vyrobil sám. Jednu našel synek pod stromečkem, ostatní udělaly radost kamarádům – po koloběžkách se zaprášilo a byla velká sháňka po dalších s vyváženým poměrem: cena – kvalita. To ještě pan Kostka netušil, že vzniká jeho životní příběh s velkou budoucností.

Sériová výroba začíná 

Za tehdejších „pravěkých“ podmínek oproti těm současným se v roce 1999 rozjela první sériová výroba koloběžek Kostka, zpočátku s určením pro děti. Postupem času se koloběžky vyvíjely, prošly výrazným konstrukčním vývojem a vzniklo mnoho modelů od těch dětských až po koloběžky určené aktivním sportovcům. Jeden čas dokonce byly k dostání i certifikované motorové varianty s nástavbou pro pomocný pohon Honda.

Koloběžky kostka do terénu

"Jedeme si svoje"

Dnes si pan Kostka a jeho zaměstnanci stále „jedou to svoje“ a vyrábí spoustu typů koloběžek v desítkách variant. Na své si přijdou aktivní páníčci se svými mazlíčky, příznivci víkendových vyjížděk podél vody i aktivní závodníci. Koloběžkování je skvělou aktivitou i pro lidi trpící na bolest zad – při jízdě na koloběžce se totiž posilují a tvarují svaly na nohou, zpevňují se hýždě, boční a zádové svaly, což pomáhá (kromě jiného) právě i na bolest zad. 

Městské koloběžky Kostka

Tradice a ohleduplnost 

Společnost Kostka si zakládá na kvalitě, dbá na ochranu životního prostředí a je držitelem mnoha certifikátů týkajících se kvality životního prostředí. 

Od počátku roku 2012 se Kostka stala registrovanou ochrannou známkou u Evropského patentového úřadu, čímž dosáhla komplexní mezinárodní ochrany v oblasti průmyslu. 

cyklonovak-kolobezka 
 My jsme stejně jako pan Kostka velcí fanoušci koloběžek pro volný čas, turistiku i sport. Proto si i u nás vyberete  svou  koloběžku Kostka!

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení